Namo statybos jau čia pat? Tuomet atsivertėte teisingą puslapį! Rekomenduoju perskaityti tekstą iki galo ir sužinoti tai, ką privalo žinoti kiekvienas, ketinantis žengti nuosavo namo statybų keliu.
Turbūt ne kartą teko skaityti įvairių straipsnių apie tai, kokia yra namo statybų eiga, kokie dokumentai, projektinė dalis bei leidimai reikalingi, tačiau šį kartą kalbėsime ne apie tai.
Šiame straipsnyje norėjau pasidalinti rangovų rekomendacijomis, kurios iš tiesų gali padėti pasiekti maksimaliai sklandų namo statybų bei įrengimo procesą ir rezultatą.
Šiandieną pokalbiui apie tai, kas yra LABAI SVARBU ir ko negalima praleisti, nusprendus statyti nuosavą namą, pakviečiau Antonį Zenkevič ir Igorį Ščemeliovą, UAB ,,Incora” įkūrėjus bei projektų vadovus, galinčius įgyvendinti turbūt jau bet kokią statybinę Jūsų svajonę.
Tačiau ar viskas realybėje įsigyvendina būtent taip kaip norisi? ,,Kartais taip, o kartais ne visai”, sako mano pašnekovai. Taigi aš panorau išsiaiškinti nuo ko tai priklauso:
- Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad projektuojant architektūrinę dalį, lygiagrečiai arba iš karto po to (dar prieš atiduodant brėžinius konstruktoriui) rekomenduotina spręsti vidaus įrengimo klausimus su interjero dizaineriu. Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kuomet patvirtinami architektūriniai brėžiniai, užsakovai skuba lieti pamatus, ir tik vėliau, pradėjus gilintis į interjero sprendimus, paaiškėja, kad laukia nemažai korekcijų, kurios ,,ant popieriaus“ visada kainuoja mažiau negu statybų aikštelėje. O be to, dėl tam tikrų pakeitimų kartais tenka išiminėti netgi naujus statybų leidimus. Paprastai tokie veiksmai nemažai užsitęsia laike, ir dar net neprasidėjus rimtesniems darbams, kyla susierzinimas bei papildoma įtampa.
,,Idealiu atveju, dar prieš pradedant namo statybas, kartu su dizaineriais jau būname išsprendę visą namo vidaus inžinerinę dalį, t.y.: laiptai, turėklai, tam tikri apdailos sprendimai, elektra, vandentiekis, šildymas, vėdinimas, difuzoriai, davikliai ir pan. Tai labiausiai pasiteisinęs ir sklandžiausią statybų procesą garantuojantis darbo principas, kuriuo mes ir siekiame vadovautis“.
- Sekantis punktas, kurį norėtumėme akcentuoti – svarbu atsakingai pasirinkti interjero dizainerį. Interjero projektas – nėra vien tik gražių vizualizacijų parengimas, pagal ką neretai žmonės ir pasirenka su kuo kurti namų vidaus erdves. Tačiau reikėtų įsitikinti, kad pasirenkamas dizaineris turi žinių ir patirties tam, kad tuos vaizduojamus vizualizacijose sprendimus galima būtų realiai įgyvendinti ir visi sprendimai būtų priimami pasitikėjimu pagrįstame bendravime.
3. Užsakovai savo ruožtu, be to, kad išsigrynintų savo bazinius poreikius, jau pirminiame brėžinių rengimo etape iš tiesų turėtų įsigilinti į siūlomus sprendimus, juos iki galo suprasti, kad jiems būtų žinoma kodėl ir kaip viskas veiks ir funkcionuos. Dar šioje stadijoje galima pagalvoti kiek Jums svarbūs išmanieji namų sprendimai, audio, pasyvaus vėsinimo, oro drėkinimo sistemos, akustiniai sprendimai ir kita komforto įranga.
4. Nemažiau svarbu ir tai, jog siekiant įsivertinti bendrą namo pastatymo ir įrengimo sąmatą žmonės mieliau renkasi ne vienos kompanijos, o atskirų rangovų siūlomas paslaugas, manant, kad taip pavyks stipriai sutaupyti. Tačiau kaip rodo praktika, neretai tokiose pavienėse sąmatose būna įvertinti ne visi būtinieji sprendimai, sudėtinga suvaldyti tokių darbuotojų sklandų darbą, o dar blogiau – atsakomybes ir galiausiai paaiškėja, kad visi susumuoti kaštai parodo tuos pačius skaičius, tik procesas būna daug ilgesnis ir sudėtingesnis.
,,Siekiant kuo sklandesnio proceso ir geresnio rezultato mes dirbame tik su kvalifikuotais darbuotojais, kokybiškomis medžiagomis, betarpiškai prižiūrime darbų eigą, stengiamės perteikti maksimaliai daug informacijos užsakovui bei dizaineriui: ruošiame visus reikalingus kiekvieno užsakomo elemento realius pavyzdžius / maketus (langų paketai, fasado apdaila, sienų spalvos ir t.t.). Tai pasiekti užsakant atskirus rangos darbus yra labai sudėtinga.
- Na ir paskutinis punktas, be kurio galėtų sugriūti visas pirminėje stadijoje padarytas įdirbis t.y. – sklandi komunikacija. Tam būtina išsiaiškinti kas už ką atsakingas, kas priiminėja sprendimus ir pan. Kartais būna taip, kad galutinius sprendimus priima užsakovas, kartais dizaineris, tačiau vienu ar kitu atveju, reikia, kad informacija pasiektų visus proceso dalyvius ir visi dirbtų kaip viena komanda.
Pvz. mano pačios patirtis rodo, kad pats geriausias būdas komunikuoti tarpusavyje yra dizaineriui aptarti brėžinius arba situaciją su užsakovu ir vėlgi tam pačiam dizaineriui visus priimtus sprendimus perduoti rangovui. Tokiu būdu užsakovas nevarginamas įvairiais techniniais klausimais, kuriuos gali nesudėtingai tarpusavyje išspręsti rangovas su dizaineriu.
Ir be abejonės, galiu tik paantrinti savo pašnekovams, kad dizainerio vykdoma objekto priežiūra, savalaikis apdailos medžiagų ir visos reikalingos interjero įrangos parinkimas, operatyvus reagavimas į statybose vykstančius darbus yra dar vienas iš būtinųjų sėkmės garantų.
Na o svarbiausia, turbūt reikia nusiteikti, kad tai pakankamai ilgas, atsakingas ir nemažai Jūsų pačių laiko ir įsitraukimo pareikalausiantis procesas, bet jis kažkada praeis, ir kartu su pasirinkta komanda galėsite džiaugtis būtent Jums geriausiais, labiausiai Jūsų poreikius atitinkančiais rezultatais.
Norite pamatyti UAB ,,Incora“ įgyvendinamus projektus?
Užsukite čia: https://www.incora.lt/portfolio/
Abejingų tikrai neliks!
Norite pamatyti kaip atrodys Jūsų namo interjeras, dar net neprasidėjus statyboms?
Parašykite mums: [email protected]
Mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus.